Aslı Tandoğan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Aslı Tandoğan

Aslı Tandoğan Fan Sitesine Hoşgeldiniz..

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Köksal Engür

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin

Köksal Engür Empty
MesajKonu: Köksal Engür   Köksal Engür Icon_minitime1Cuma Mayıs 15, 2009 9:10 am

Köksal Engür Koksalengurdb4
Köksal Engür, tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu, seslendirme sanatçısı.

Köksal Engür, eğitimini tamamlamadan önce sanat yaşamına başlayan oyunculardandır. 1956 yılında TRT Ankara Radyosu, Çocuk Saati programında kısa radyo tiyatrolarıyla başlayan deneyimleri, Ankara Üniversitesi, Dil ve Tarih coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü'nden 1969 yılında mezun olana kadar sürdü. TRT'de programlara katılmanın yanında, seslendirme çalışmalarının da temelini atan sanatçı,Ankara Halkevi, Sahne 9, Ankara Deneme Sahnesi, Çağdaş Sahne, Hodri Meydan Tiyatrosu, Dormen Tiyatrosu, Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu, Küçük Sahne gibi özel tiyatrolarda ve Bakırköy Belediye Tiyatrosu ile Devlet Opera ve Balesi yapımlarında çeşitli roller aldı. Radyo deneyimlerini seslendirmedeki ustalığını geliştirmekte kullanan Engür, tiyatroyla sınırlı kalmayıp, sinema ve dizi filmlerde de oynadı. Sanatçı, Süngerbob Kareşort çizgidizisinde Squitward'ü seslendirmektedir. Korkuyorum Anne filmiyle ünlenerek ödül alan oyuncu, çizgi filminde Red Kit'i de seslendirmişti
Ödülleri
• 16. Ankara Film Festivali, 2005, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu, Korkuyorum Anne
• Afife Tiyatro Ödülleri : Yılın En Başarılı Müzikal ya da Komedi Erkek Oyuncusu-Tek Kişilik Şehir 2002
• Afife Tiyatro Ödülleri : Yılın En İyi Erkek Oyuncusu-Molly S-1999
Rol Aldığı Oyunlar

• Bayrak (oyun)
• İstanbulda Bir Dava
• Kuzey Işığı
• Kumarbazın Seçimi
• Ne Kadınlar Sevdim
• Ördek Muhabbetleri
• Tek Kişilik Şehir
• Bay Knepp
• Sevilmek
• Molly S